PKP Intercity. Нові правила безкоштовного проїзду для біженців з України

З 1 квітня 2022 року змінюються правила тимчасової видачі безплатних квитків для біженців з України, повідомило Мінінфраструктури Польщі. З початку війни в Україні PKP Intercity вже видала понад 1 мільйон безкоштовних квитків для громадян України.

Безплатний проїзд за новими правилами з 1 квітня
Нові правила щодо видачі безплатних квитків тимчасово будуть діяти на період з 1 по 30 квітня цього року. Однак можливі зміни засад, за якими буде здійснюватися продаж безкоштовних білетів.

З початку війни ми допомагаємо Україні та українським біженцям. Особливе поле діяльності тут мають польські залізничники. Ми хочемо подякувати польським залізничним перевізникам за те, що вони дозволили понад мільйону українських біженців скористатися перевагами безкоштовного залізничного проїзду. Правила, за якими польські залізниці видають тимчасові безплатні квитки біженцям, зміняться з початку квітня, – повідомив заступник міністра інфраструктури Анджей Біттель. Він додав, що зміни стали результатом необхідності допомогти тим, хто цього найбільше потребує.

З 1 по 30 квітня цього року безкоштовним проїздом у поїздах PKP Intercity зможуть скористатися наступні групи громадян України:

  • діти та підлітки до 18 років
  • жінки
  • чоловіки старше 60 років
  • чоловіки 18-60 років з інвалідністю

Документами, що засвідчують право громадян України на безкоштовний проїзд залізничним транспортом, є: український паспорт, що підтверджує перетин кордону після 24 лютого 2022 року, або інший документ із фотографією, що посвідчує особу, наприклад, водійські права, студентський квиток з підтвердженням надання номера PESEL, який вказує на статус іноземця як особи, яка перетнула кордон після 24 лютого 2022 року. Поїздки громадян України і надалі відбуватимуться на підставі безкоштовних додаткових квитків з гарантією місця або без нього. Як і раніше, безкоштовний проїзд поширюватиметься на 2-й клас поїздів економ-класу (TLK та IC) по всій території Польщі.
Громадянам України, які планують подорож до Німеччини, Чехії, Словаччини, Австрії чи Угорщини, видається безкоштовний додатковий квиток до останньої залізничної станції Польщі. Подальша подорож відбувається відповідно до правил, прийнятих іноземними залізницями.

Додаткові потяги
З 26 лютого 2022 року понад 1 млн громадян України безкоштовно їздили в поїздах PKP Intercity у різних напрямках країни. Більшість людей, понад 302 тисячі, отримали безкоштовні квитки з Варшави; понад 150 тисяч розпочали свій шлях з Кракова; майже 90 тисяч з Перемишля, а понад 69 тис. з Вроцлава.

Актуальна інформація
З 28 лютого працює спеціальна гаряча лінія PKP Intercity українською мовою. Це номер для громадян України, які хочуть отримати інформацію рідною мовою про розклад руху поїздів PKP Intercity та інші пасажирські теми. Гаряча телефонна лінія працює 7 днів на тиждень з 08:00 до 20:00:

  • +48 22 473 00 86 (вартість підключення згідно з тарифом оператора)
  • 800 033 022 (безкоштовна гаряча лінія для всіх внутрішніх операторів)

Інформація, крім того, доступна на сайті PKP Intercity у двох мовних версіях – польській та українській. Співробітники PKP Intercity присутні на більшості залізничних вокзалах Польщі, в тому числі у Перемишлі, Любліні чи Варшаві. Також підтримку надають мобільні гіди та волонтери, які надають біженцям необхідну інформацію українською мовою.

Інтернет-сторінка перевізника Intercity.pl.

Бережіть себе!

корисні посилання
Актуальні обмеження в Європі та можливості подорожувати континентом
Вартість життя в тій чи іншій точці світу
Пошук варіантів житла за розумною ціною

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

donations
Збираємо на подорож навколо світу – ти можеш допомогти!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.