Європа. Ринок електроавтобусів

Згідно з останньою редакцією звіту Польської асоціації альтернативних видів палива (PSPA) “Polish EV Outlook 2022”, до середини 2022 року 64 польські компанії громадського транспорту матимуть у своєму парку електробуси. У найближчі місяці загальна кількість електробусів у Польщі становитиме мало не 850 – майже в чотири рази більше, ніж на кінець 2019 року.

За даними Торгово-промислової палати міського транспорту (IGKM), яка є одним із партнерів “Polish EV Outlook 2022”, станом на 31 грудня 2021 року в містах Польщі працювало 615 електробусів. Це майже 5,2% від усього парку міських автобусів у країні.
Найбільший автопарк, який складається зі 160 електричних автобусів, знаходиться в розпорядженні MZA Warsaw. Транспортні засоби з нульовими викидами становлять майже 11% столичного автопарку. На наступних місцях йдуть такі підприємства, як MPK Kraków (79 автобусів, 13,7% автопарку), MPK Poznań (59 транспортних засобів, 18,3%), PKM Jaworzno (44 одиниці, 62,9% – це найвища відсоткова частка в Польщі серед підприємства, що мають не менше 3 електричних автобусів) та MZK Zielona Góra (43 автобуси, 48,3%). Громадський транспорт з нульовим рівнем викидів – як і інші сфери електромобільності в Польщі – зосереджений насамперед у найбільших містах.
Більш ніж половина (54,1%) усіх зареєстрованих у Польщі електробусів (333) є частиною парків, які працюють у містах із понад 300 тис. мешканців, тобто у Варшаві, Кракові, Познані, Щецині, Бидгощі та Любліні. У окремих міських центрах з понад 150 тис. до 300 тис. жителів (Катовіце, Ченстохова, Радом, Сосновець, Жешув, Глівіце) їздять 83 таких транспортних засоби (13,5% автопарку в Польщі). Електричні автобуси доступні лише 3 польським компаніям громадського транспорту, які базуються в муніципалітетах із населенням 100000 осіб до 150 тис. жителів (Зелена Гура, Влоцлавек, Тихи). Їхній автопарк має загалом 48 електронних автобусів (7,8% парку таких транспортних засобів у Польщі), з яких аж 43 у Зеленій Гурі.
Наприкінці минулого року 233 електробуси чекали на постачання до автопарків польських операторів. Їх отримають 36 підприємств, які працюють у сфері колективного громадського транспорту. Найбільша кількість автобусів з нульовими викидами поїде до автопарків PKA Gdynia (24), MZK Gliwice та MPK Łódź (по 17), PKM Gliwice (16) та MPK Wrocław (11). 22 підприємства громадського транспорту, які раніше не мали автобусів з нульовими викидами, очікують на свої електробуси.
У 2021 році за кількістю новозареєстрованих електричних автобусів Польща посіла 5 місце в Європі. Попереду були лише такі країни, як Данія, Франція, Великобританія та Німеччина. Є багато ознак того, що Польща цього року зміцнить свої позиції в цьому рейтингу.

корисні посилання
Актуальні обмеження в Європі та можливості подорожувати континентом
Вартість життя в тій чи іншій точці світу
Пошук варіантів житла за розумною ціною

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

donations
Збираємо на подорож навколо світу – ти можеш допомогти!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.