Європа. Безкоштовний роумінг у країнах ЄС продовжено до 2032 року

Європейський Союз офіційно затвердив продовження принципу “roam like at home”, завдяки якому ми можемо користуватися нашими телефонами в країнах ЄС без додаткової плати за роумінг.

Про заплановане продовження скасування плати за роумінг у країнах ЄС велося багато розмов. Це було зумовлено закінченням чинного положення 30 червня 2022 року. Нині вже можна стверджувати, що з 1 липня нічого не зміниться. Як повідомляє Press.pl, Рада Європейського Союзу затвердила позицію Європарламенту, а після підписання Президентом Європарламенту та Головою Ради ЄС акт буде опубліковано в Офіційному журналі Європейського Союзу. Чинні норми буде продовжено на наступні 10 років, тобто до 2032 року.
Принцип “роумінг, як вдома” було запроваджено у червні 2017 року. Відповідно до цього положення громадяни країн Європейського Союзу (а також Норвегії, Ісландії та Ліхтенштейну) можуть вільно користуватися своїми телефонами в цих країнах без будь-яких додаткових зборів за роумінг при максимально зниженому рівні гуртових тарифів за підключення до інтернету. Згідно з висновками Європейського парламенту, швидкість передачі даних має становити щонайбільше 2 євро за 1 ГБ даних у роумінгу у 2022 році та поступово знизиться до 1 євро за ГБ у 2027 році. Це означає, що коли споживачі перевищать контрактні ліміти даних під час роумінгу, додаткові оплати не будуть вищими за гуртові ціни.

корисні посилання
Актуальні обмеження в Європі та можливості подорожувати континентом
Вартість життя в тій чи іншій точці світу
Пошук варіантів житла за розумною ціною

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

donations
Збираємо на подорож навколо світу – ти можеш допомогти!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.