Понеділок та четвер. Якраз в ці дні найчастіше трапляються випадки на дорогах

Понад 35% усіх інцидентів на дорогах, в результаті яких отримано сповіщення про матеріальні втрати, у першому кварталі цього року відбувалися в понеділок або четвер, повідомили у Фонді гарантування страхування (польск. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny). Також статистика засвідчує, що суботи та неділі найбезпечніші.
За даними Інформаційного центру Фонду гарантування страхування, власники транспортних засобів у І кварталі повідомили майже 425 тисяч випадків – з них близько 240 тис. зі страхуванням цивільної відповідальності ОС та 185 тис. страхування Каско.

Найбільша кількість подій, за якими було повідомлено страхову компанію про претензію, відбулися в понеділок та четвер. Загалом у ці дні тижня відбулося 35 відсотків. Найменше зіткнень на дорогах було по суботах і неділях, коли інтенсивність руху зазвичай значно нижча, ніж у робочі дні. Усього 16,6% випадків ОС та 19,4% випадків Каско у вихідні дні.
За даними Фонду гарантування страхування, вартість виплат за полісами автострахування в першому кварталі перевищила 3,5 млрд злотих. Близько половини (1,7 млрд. злотих) було виплачено з полісів страхування відповідальності перед третіми особами за пошкодження майна, а 335 млн. злотих – за тілесні ушкодження. З іншого боку, виплати з полісів Каско досягли 1,5 мільярда злотих.
Слід пригадати, що страхування ОС є обов’язковим, а одним із завдань Фонду гарантування страхування є контролювати дотримання власниками всіх зареєстрованих у Польщі автотранспортних засобів зобов’язання щодо її наявності.
Фонд також збирає та обробляє дані про автоцивільну відповідальність, поліси Каско та про ДТП, що призвели до виплати компенсації. Крім того Фонд гарантування страхування виступає інформаційним центром для страхових компаній, які надсилають йому запити щодо страхової історії певних клієнтів. Страхові компанії дуже охоче використовують дані, які збирає Фонд. У 2021 році вони надіслали 1,17 мільярда запитів до Інформаційного центру, що на 150 мільйонів більше, ніж роком раніше.
Достатньо зайти на портал ufg.pl, ввести реєстраційний номер без надання особистих даних, щоб дізнатися, чи має даний транспортний засіб дійсний поліс страхування відповідальності перед третіми особами і яка страхова компанія його видала.
Ще Фонд займається виплатою компенсацій та пільг потерпілим у дорожньо-транспортних пригодах та зіткненнях, спричинених незастрахованими власниками транспортних засобів; виплачує компенсації особам, які постраждали в ДТП, в яких не встановлено винуватця шкоди.

корисні посилання
Актуальні обмеження в Європі та можливості подорожувати континентом
Вартість життя в тій чи іншій точці світу
Пошук варіантів житла за розумною ціною

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

donations
Збираємо на подорож навколо світу – ти можеш допомогти!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.