Євростат: ціни в Польщі низькі в порівнянні з іншими країнами

Європейське статистичне бюро оприлюднило дані про ціни в країнах ЄС у 2022 році. Всупереч тому, що говорить багато людей, мешканцям Польщі далеко до західних цін. Цифри Євростату показують, що ціни в Польщі є одними з найдешевших у всьому Європейському Союзі.

Харчові продукти
Ціни в Польщі становлять лише 70,7% від середніх по ЄС. Найдешевші продукти в усьому ЄС – в Румунії. Ціни в цій країні складають 68,2% від середнього.
А жителі Люксембурга мають найдорожчий провіант в ЄС. У цій країні ціни на харчові продукти аж на 26,4% вищі за середні.
Цікаво, що у країнах за межами Європейського Союзу (Швейцарія, Норвегія та Ісландія) вартість продуктів харчування ще вища, ніж в Люксембурзі. Наприклад, швейцарці платять за їжу на 68,7% більше, ніж жителі ЄС.

Алкоголь і сигарети
Ціни на алкоголь у Польщі становлять лише 72,2% від середнього по ЄС. Дешевше тільки в Болгарії, де алкоголь і сигарети коштують 64,4% від середнього.
Ірландія – найдорожча країна ЄС. На острові за такі “препарати” заплатимо на 104,6% більше, ніж в ЄС.

Одяг
Що стосується цін на вбрання, то найнижчі вони в Болгарії. Жителі цієї країни платять 76,4% від середньої в ЄС. Друга найдешевша країна – Румунія (84%). Замикає п’єдестал Угорщина (87,9%). Ціни в Польщі складають 89,9% від середніх.
Ісландія на іншому боці. Там одяг і взуття на 35,2% дорожчі, ніж в ЄС. Другою найдорожчою країною в списку (і найдорожчою в ЄС) є Данія (33,5%).

Утримування помешкання
Ціни в Польщі в категорії “вартість житла” дійсно низькі в порівнянні з ЄС. Ця категорія включає такі витрати, як оренда, реконструкція та ремонт, а також рахунки за воду, газ та електроенергію. Усі ці витрати складають лише 38,8% середнього показника по ЄС. Дешевше тільки в Болгарії (35,6%).
Найвищі витрати зафіксовані у Швейцарії. Вони вдвічі вищі, ніж в ЄС (на 99,6% дорожче). Другою за вартістю країною (і лідером ЄС) є Ірландія, ціни в якій на 88,5% вищі за середні по ЄС. Замикає п’єдестал Данія, де відповідні витрати вищі на 67,5%.

Транспорт
За цінами на індивідуальний транспорт (купівля велосипеда, автомобіля, мотоцикла, ремонт і пальне) Польща є найкращою в усьому ЄС. З цінами на рівні 80,5% від середнього в ЄС Польща найдешевша з усіх класифікованих країн. Трохи дорожчими за Польщу виявилися Словаччина (82%) і Румунія (84,4%). Найдорожче в Данії, де ціни аж на 38,4% вищі за середні. Також дорого в Норвегії (на 25,7% вище середнього) та Нідерландах (на 21,3% дорожче).
Щодо транспортних послуг, то ціни в Польщі складають 58,4% від середнього. Дешевше в Румунії (56,1%) і Болгарії (51,7%). Найдорожчою є Ісландія, де ціни вищі на 85,5%. На другому місці Швеція (79,1%).
Те, що в Польщі так дешево, не означає, що мешканці добре живуть. Стаття стосується рівня цін, а не якості життя. Щоб визначити рівень життя, потрібна інформація про заробіток, а в Польщі зарплата є однією з найнижчих в ЄС.

З оригіналом можна ознайомитися за цим посиланням ec.europa.eu.

допомога Збройним силам України
Благодійний фонд Сергія Притули
Фонд “Повернись живим”
Спецрахунок Національного банку Україн

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.