Понад мільйон номерів PESEL вже видано для українців. Де найбільше?

З середини березня цього року в Польщі почали видавати українцям ідентифікатори PESEL. Як зазначають експерти, найбільша концентрація вимушених переселенців спостерігається у повітових містах.

За даними аналітиків Польського економічного інституту, наразі в Польщі видано 1 млн 225 тисяч номерів PESEL біженцям з України. Видача ідентифікаторів розпочалася 16 березня 2022 року. За кількістю виданих номерів PESEL можна приблизно оцінити, де оселилося найбільше біженців. Звичайно, це не ідеальний показник, тільки оцінка місцеперебування вимушених переселенців.
Концентрація подань помітна в переважній більшості в найбільших міських центрах. Крім того, дедалі більше заяв подається і в повітових містах, що може бути пов’язано з двома факторами. По-перше, через черги та час очікування в офісах органів державної влади, деякі люди звертаються за PESEL у менших містах. По-друге, концентрація в промислових центрах.
Карта, підготовлена ​​працівниками Польського економічного інституту, показує поділ за повітами. Як і слід було очікувати, більшість біженців осідають у повітових містах або в їх околицях. Найчастіше це мотивується більшими шансами знайти роботу.
Найбільшу концентрацію можна побачити у Варшаві та сусідніх повітах. У столиці видали понад 120 тисяч номерів PESEL, що є найбільшим показником у країні. Якщо додати номери ідентифікаційних карток, виданих у конкретних повітах Мазовецького воєводства, то виходить, що 15% біженців (184 тис. номерів PESEL) залишилися в цьому регіоні.
Багато біженців подали заявки на PESEL у Померанії (найбільші міста то Гданськ, Щецин, Гдиня та Торунь). На початку війни саме там було виділено найбільше місць для біженців, що може пояснити ці дані. Більш того, саме там наразі підприємці шукають сезонних працівників на період відпусток.

Трохи меншу концентрацію можна спостерігати в інших великих міських центрах. Друге місце за кількістю виданих ідентифікаторів PESEL посів Вроцлав (45 тис.), за ним йдуть Краків (32 тис.) і Познань (31 тис.). Понад 30% усіх номерів було видано у воєводських містах.
Щоб краще проілюструвати ситуацію, варто також використати відносний показник, тобто кількість виданих номерів PESEL на 1 тис. мешканців даного повіту. Перші три місця посіли: Груєцький повіт (Мазовецьке воєводство, приблизно 86 номерів PESEL на 1000 жителів), Бжезінський повіт (Лодзинське воєводство, 78) і Новодворський повіт (Поморське воєводство, 77).
Дані про зарахування дітей до польських шкіл мають бути дещо детальнішими відомостями про місцеперебування вимушених переселенців. Як зазначає Польські економічний інститут, осінні дані інформаційної системи освіти дозволять оцінити фактичне розташування біженців.
З іншого боку, деякі люди можуть залишитися в Польщі, не отримавши номер PESEL (наприклад, очікуючи швидкого повернення на батьківщину). Цей стан може виникати частіше в прикордонних районах. Також можуть бути люди, які повернулися додому після отримання номера PESEL.

допомога Збройним силам України
Благодійний фонд Сергія Притули
Фонд “Повернись живим”
Спецрахунок Національного банку України

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.