Іспанія. З вересня безкоштовні квитки на регіональні поїзди

Після успіху Німеччини з квитками за 9 євро, з можливістю необмеженого проїзду громадським транспортом і регіональними потягами, ще одна європейська країна робить подібний крок.
Іспанія оголошує про знижки та безкоштовні залізничні квитки, щоб допомогти жителям в епоху зростання цін на енергоносії.

Іспанія – ще одна країна, яка вирішила використовувати залізницю для просування екологічного транспорту. Уряд Іспанії оголосив, що підготує спеціальну пропозицію для регіональних та агломераційних поїздів Renfe, які можуть забезпечити приблизно 48 млн маршрутів в місяць.
Програма охоплюватиме період з 1 вересня по 31 грудня 2022 року і спрямована на популяризацію поїздок залізницею як більш безпечного, надійнішого, комфортабельного та економічно стійкого виду транспорту на відміну від автомобіля, зазначив речник уряду.

Безплатно – тільки регіональні поїзди
Ідея полягає в тому, щоб видавати безкоштовні абонементні квитки на поїзди класу Cercanías, Rodalies і Media Distance. Найбільше виграють від пропозиції мешканці Мадрида та Барселони. На частку цих двох найбільших іспанських міст припадає приблизно 80% агломераційного транспорту в країні. Тож не дивно, що урядову підтримку сприймають з меншим ентузіазмом у регіонах, де немає приміського сполучення, як-от Галісія на північному заході країни.
Дії уряду Іспанії є результатом подібної транспортної політики Німеччини, яка запровадила спеціальний квиток за 9 євро. Пропозиція дає право на необмежену кількість перевезень місцевим залізничним та міським транспортом по всій країні. Іспанія визнає, що вже давно розглядає подібне рішення. Це почалося зі зниження цін на квитки вдвічі в червні цього року у відповідь на швидке зростання цін на енергоносії та інфляцію. Тепер проїзд буде безплатним.
Проте іспанська пропозиція має деякі обмеження. Німецькі проїзні білети вартістю 9 євро охоплюють увесь громадський транспорт, крім швидкісних поїздів EС та ICE. Ці іспанські квитки будуть обмежені лише регіональними та приміськими залізничними перевезеннями, які не такі розлогі, як у Німеччині. Хоча технічно було б можливо подорожувати Іспанією лише на регіональних поїздах, це було б не зовсім легко, оскільки мережа повільніша та досить неоднорідна.
Безкоштовні квитки на поїзди Renfe є ще одним урядовим заходом у рамках транспортної політики Іспанії. Минулого місяця влада країни погодилася на 30-відсоткове зниження цін на білети на весь громадський транспорт – метро, ​​автобуси та трамваї.

допомога Збройним силам України
Благодійний фонд Сергія Притули
Фонд “Повернись живим”
Спецрахунок Національного банку України

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.