Скільки працюють поляки на тлі інших країн ЄС?!

Чи справді поляки є одними з найбільш зайнятих у Європі? Скільки поляк працює протягом тижня? Відповідь на ці запитання вирішили знайти економісти Польського економічного інституту (Polski Instytut Ekonomiczny).

У свіжому Економічному тижневику експерти Польського економічного інституту переглянули дані про кількість часу, який жителі відповідних країн Європейського Союзу проводять на роботі. Скільки поляк працює протягом тижня?
Як зазначають економісти, низка міжнародних даних показує, що поляки є однією з найбільш завантажених громад. За даними Європейського статистичного бюро, середня тижнева тривалість робочого часу людей, які працюють повний робочий день у Польщі, становить 39,8 години на тиждень. З іншого боку, середньотижнева тривалість робочого часу одного працівника, який працює неповний робочий день, становить 21,9 години. Цей результат виводить Польщу на перші місця в Європі.
Якщо дивитися на повний робочий день, то тільки румуни працюють більше за поляків. У лідерах також такі країни, як Словенія, Болгарія, Греція, Латвія та Литва. Чехи розташувалися в середині таблиці. Найменше зайнятості мають жителі Бельгії, Фінляндії та Нідерландів. Середня тривалість повного робочого дня в ЄС становить 38,4 години на тиждень.
З точки зору неповного робочого дня лідирують шведи. Це також країна з відносно високою часткою працівників, які працюють неповний робочий день. Середній показник ЄС для працівників, які працюють неповний робочий день, становить 21,8 години на тиждень. Це на 0,1 години менше, ніж у Польщі.
Однак варто пам’ятати, що представлені дані ілюструють кількість відпрацьованих годин стосовно працівників, фізично присутніх на роботі. Статистика не враховує, наприклад, перерви на роботі, на які ми маємо право у зв’язку з відпустками та офіційними вихідними днями. З урахуванням перерв у роботі фактична кількість годин, відпрацьованих середньостатистичним робітником за типовий робочий тиждень, виявляється меншою.
Який вигляд мають дані про робочий час з урахуванням відпусток і встановлених законом вихідних? Середня кількість фактично відпрацьованих днів на тиждень працівниками, які працюють повний робочий день у Польщі, становить 4,42 дня. Це є результатом від зменшення загальної річної кількості робочих днів (255 на рік) з урахуванням 11 встановлених законодавством святкових днів та днів відпустки працівників, – коментують автори Економічного тижневика.
Водночас середня кількість днів відпустки на одного працівника в Польщі становить 25. Це точно так само, як середній показник в ЄС. Меншу середню кількість вакаційних днів мають працівники в: Австрії, Німеччині (24), Естонії, Іспанії, Латвії, Португалії (23), Данії, Литві (22) та Бельгії (20). Своєю чергою більше витрачають на відпустку жителі Болгарії, Словаччини, Фінляндії, Швеції, Великої Британії, Мальти (26), Кіпру та Угорщини (27), Люксембургу (28), Словенії (29) і Франції (32).
Такий результат (4,42 робочих дні на тиждень) ставить Польщу в середину рейтингу. У більшості країн Європейського Союзу середня кількість відпрацьованих днів на тиждень коливається між 4,35 і 4,54. З одного боку розташувалася Франція, де середня кількість робочих днів на тиждень становить 4,23, а з іншого боку – Греція, Хорватія, Нідерланди та Ірландія, де цей показник коливається від 4,83 до 4,9.
Польський результат означає, що на тиждень поляк, який працює за трудовим договором на повний робочий день, працює 35,4 години на тиждень, а не 39,8 години.

допомога Збройним силам України
Благодійний фонд Сергія Притули
Фонд “Повернись живим”
Спецрахунок Національного банку України

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.