Більша і дорожча зона паркування в Варшаві

2 січня 2023 року до зони платного паркування будуть включені нові терени в варшавських дільницях Прага-Пулноц і Мокотув.
Перед тим, завдяки сучасній системі e-kontrolа, не буде обов’язку класти паркувальний талон за лобове скло. Також планується переглянути тарифні ставки, завдяки чому зона платного паркування у Варшаві знову буде виконувати свою функцію – забезпечить ротацію на паркувальних майданчиках столиці. Мерія міста поки що чекає на остаточне рішення.

На правому березі Вісли до зони платного паркування буде включено район площі Галлера. Це відносно невелика територія, обмежена на півночі лінією вулиці Старжинського, а з інших сторін прилягає до теперішнього кордону зони платного паркування. Терен охоплюватиме понад 9 км доріг на площі менше ніж 1 км2. Вздовж доріг загального користування буде виділено майже 1,5 тисячі паркомісць та додаткові паркомісця лише для мешканців району.
Зліва розширення охоплюватиме дві ділянки – у Гурному та Дольному Мокотуві, аж до лінії вулиць Ружана та Гагаріна. В результаті зона буде розширена ще на 30 км доріг площею майже 5 км кв. Тут буде мало не 5 тисяч громадських паркомісць та понад півтисячі додаткових лише для мешканців.
Зміні меж зони платного паркування передували консультації з громадськістю, що проводилися у формі стаціонарних та онлайн-зустрічей. До Управління міських доріг надійшло аж 4000 коментарів та зауважень щодо проєктів, які тепер будуть уточнюватися на основі спостережень мешканців. Згідно з постановою, терен платного паркування отримає нові кордони 2 січня 2023 року.
З 15 серпня 2022 року також зміняться тарифи на паркування – вони зростуть приблизно на 15%, у межах, дозволених законом. Перша година паркування коштуватиме 4,50 злотих; друга – 5,40 злотих; третя – 6,40 злотих, а четверта та кожна наступна година – 4,50 злотих.
Також наслідком цих змін буде збільшення додаткової оплати за несплату за паркування – штраф становитиме 300 злотих. Однак ця сума буде меншою на 100 злотих, якщо він буде сплачений протягом 7 днів.

Бережіть себе та вчасно сплачуйте рахунки!

корисні посилання
Актуальні обмеження в Європі та можливості подорожувати континентом
Вартість життя в тій чи іншій точці світу
Пошук варіантів житла за розумною ціною

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

donations
Збираємо на подорож навколо світу – ти можеш допомогти!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.