Європа/світ. Postal Development Report 2021

Чи пошта в Польщі надає якісні послуги? Згідно з рейтингом Всесвітнього поштового союзу, так. Лише півтора десятка країн світу можуть похвалитися кращим результатом. Варто, однак, зазначити, що позиції Польщі протягом кількох останніх років погіршуються.

Пошта в Польщі є галуззю, що дуже динамічно розвивається. Все через пандемію COVID-19, яка спричинила стрімке зростання важливості електронної комерції. У той час, коли більшість підприємств були змушені закритися через санітарні обмеження, поштові компанії мали ще більше замовлень. Люди почали щодня замовляти домашній одяг, електроніку та навіть купувати продукти. Це показало, наскільки важливі ефективні поштові компанії.
Всесвітній поштовий союз (The Universal Postal Union) публікує щорічний звіт про якість поштових послуг у світі. Останні роки стали часом, коли поштові послуги почали відігравати ключову роль в економіці. Звіт про розвиток поштової служби за 2021 рік аналізує 168 країн світу. Критеріями оцінювання були надійність, актуальність, стійкість та територія поширення (надання послуг). Разом ці ознаки становлять так званий Інтегрований індекс розвитку пошти (2IPD).
Надійність має зображати швидкість і передбачуваність доставлення в усіх ключових сегментах поштової служби (листи, посилки та експрес-пошта). Територія поширення оцінює глобальні зв’язки фірми. Посеред іншого важливим елементом тут є кількість міжнародних партнерів поштової мережі. Актуальність вимірює інтенсивність використання поштових послуг у певній країні. Враховується обсяг або кількість поштових відділень. Натомість стійкість вимірює диверсифікацію потоків доходів, а також здатність впроваджувати інновації та надавати комплексні поштові послуги.
У 2021 році пошта Польщі посіла 15 місце у світі. Чи це нормально? Загалом дуже хороший результат. Однак, кілька років тому, у 2018 році, вона посідала 6-ту сходинку у світі.
Отож, згідно з останнім аналізом, Швейцарія має найкращу поштову службу у світі. Це дуже багата країна з добре розвиненими установами. Другою стала Німеччина. Австрія закриває подіум. Японія була четвертою (це єдина неєвропейська країна з найвищим рейтингом). Франція опинилася на п’ятому місці. Відразу за нею розташувалися Нідерланди. У першу десятку також увійшли США, Велика Британія, Канада та Сінгапур.
Україна зайняла 33-те місце.
Найкращий відносний прогрес в Європі зробила Латвія, якій вдалося перестрибнути з 62-го на 29-е місце (тобто +33 позиції), завдяки збільшенню кількості міжнародних партнерів та покращенню надійності.
Дивує те, що 14 позицію (тобто на одне місце вище Польщі) посіла Білорусь. Без огляду на падіння, Польща все ще випереджає багато, здавалося б, високорозвинених економік. Це такі країни, як Чехія, Австралія, Нова Зеландія, Швеція та Фінляндія, займають нижче місце, ніж Польща.
Автори рейтингу зазначають, що найбагатші країни світу зазвичай мають найкращу пошту. І враховуючи цю залежність, Польща має відносно одну з найкращих пошт у світі (за багатством).
Дані також показують, що Європа та Азійсько-Тихоокеанський регіон належать до регіонів з відносно високою якістю поштових послуг. Зворотна ситуація в Африці, Південній і Центральній Америці. Це місця, де якість пошти гірша, ніж можна було б передбачити тенденцією до ВВП країни на душу населення.
Останнє (168 місце в рейтингу) зайняло Гаїті.

Повний звіт знаходиться за цим посиланням Postal-development-report-2021.pdf.

А як Ви оцінюєте роботу своєї поштової компанії?!

допомога Збройним силам України
Благодійний фонд Сергія Притули
Фонд “Повернись живим”
Спецрахунок Національного банку України

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.